Denizli Pilates Eğitimleri
Denizli Mat Pilates

Denizli Mat Pilates

 

Mat pilates, pilates yapmanın bir çeşidi olup tamamen kendi vücut ağırlığınız ile vücudunuzu esnetmenin ve güçlendirmenin bir yoludur. Özellikle kalçanız ile omzunuz arasında kalan kasları hedefler.

 

‘’Mat Work’’ olarak da adlandırılır. Mat, ‘’minder’’ anlamına gelir ve genellikle yoga minderleri ile karıştırılır. Yoga için kullanılan minderler ve Pilates için kullanılan minderler farklıdır.

 

Yoga minderinde pilates yapamazmısınız? Tabi ki yapabilirsiniz ama ikisinin arasındaki fark; yoga minderleri daha ince ve yoga hareketlerine göre tasarlanmıştır ama pilates minderi daha kalın ve omurganıza zarar vermenizi en aza indirmek için tasarlanmıştır.

 

Dışardan bakıldığı zaman her ikisinin de boyları, büyüklükleri ve görünümleri aynıdır ama mat pilates yapacaksanız minder almadan önce kalınlığına dikkat etmelisiniz. İnternet üzerinden satılan çoğu pilates matı(minderi) yoga matıyla aynı inceliğe sahip olduğu için dediğimiz gibi kalınlığına mutlaka dikkat etmelisiniz.

 

Mat pilates, pilatese yeni başlayanlar veya pilatese başlamayı düşünenler için tavsiye edilir. Aletli pilatese göre daha kolaydır, kendi vücut ağırlığınızı kullandığınız için aletli pilatesin oluşturduğu kadar direnç oluşturamazsınız. Tabi doğal olarak aletli pilates gibi kısa sürede pek bir etkisi olmaz.

 

Türkiyedeki tüm pilates stüdyolarını çok detaylı bir şekilde araştırıp bulmaya çalışıyoruz ve kendinize en yakın pilates salonunu bulmanızı kolaylaştırıyoruz. En İyi Pilates ile kendinize en yakın pilates salonunu bulabilirsiniz. Yine de size yakın veya istediğiniz gibi bir pilates salonu bulamadıysanız mat work ile evinizde pilates yapabilirsiniz.

 

Bu site, Sitesepeti güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014